Tag : Никола Матијашевиќ

Останатo Спорт

ЦЕВ: Најдобар пласман во нашата одбојкарска историја! (ФОТО)

Слободен печат
Македонската машка одбојкарска репрезентација го оствари најдобриот пласман во историјата, откако на најновата ранг листа на ЦЕВ, скокна две места и сега е 21 одбојкарска...
Останатo Спорт

МАЛЕРИ: Грците со три бода во осминафинале, ние со шест и „елиминирани“!

Слободен печат
Македонската репрезентација која беше дел од Ц-групата што се играше во Словенија, не успеа да ја мине групата и покрај двете победи и освоените шест...
Останатo Спорт

Денеска „навиваме“ за Турција, заслуживме осминафинале на ЕП!

Слободен печат
Кога ќе се врзат две импресивни победи на Европско првенство и осoбено кога ќе се совлада домаќинот и кандидат за висок пласман, тогаш задоволството е...
Останатo Спорт

Сега стручњаците нека објаснат како победивме

Слободен печат
Селекторот Никола Матијашевиќ не можеше да остане рамнодушен по големата победа на неговите избраници и тоа над домаќинот Словенија. Матијашевиќ по победата не остана имун...
Останатo Спорт

ЕП: „Спартанците“ бараат чудо против Словенија!

Слободен печат
Сеуште под импресии после првата историска победа на европските шампионати, најдобрите македонски одбојкари во арената „Стожице” – Љубљана пред нов голем предизвик. После големиот и...
Останатo Спорт

Матијашевиќ: Оваа репрезентација заслужува подобар третман

Слободен печат
Селекторот на одбојкарската репрезентација, Никола Матијашевиќ е пресреќен за остварениот историски успех и првата победа на Македонија на Европските првенства. – Мило ми е пред...
Останатo Спорт

Со срце за Македонија, „спартанците“ подготвени за ЕП! (ФОТО)

Слободен печат
Најдобрата македонска одбојкарска машка репрезентација откако претходните денови тренираше во Марибор, сега конечно се наоѓа и во Љубљана, односно во арената „Стожице“ каде што веќе...
Останатo Спорт

Ѓоргиев оптимист: Прв меч со Финска, одиме на победа!

Слободен печат
Групната фаза избраниците на селекторот Никола Матијашевиќ настапот во групната фаза ќе го имаат во Љубљана (Словенија) каде што веќе се наоѓаат, откако претходните денови...
Останатo Спорт

Да не беше тажно ќе беше смешно, многупати се запрашав на кого му пречиме со успехот

Слободен печат
Македонската одбојкарска репрезентација утре заминува од Скопје на последните два контролни натпревари пред историскиот настап на Европското првенство во Словенија. Двата натпревари против репрезентацијата на...
Останатo Спорт

Доколку играме како со Бугарите, Финска сигурно ќе падне!

Слободен печат
Оптимистички тонови од Никола Ѓорѓиев, капитенот на најдобрата машка одбојкарска репрезентација пред настапот на дебитантското Европско првенство кое што за нас ќе стартува во Љубљана...