• македонска одбојкарска репрезентација

Медитерански игри: Втор пораз на македонските одбојкарки во Оран

По вчерашиот тесен пораз од Египет со 3:1, македонската женска одбојкарска репрезентација загуби од Тунис со 3:0 (25:20, 25:11, 25:21) во денешното второ коло на Медитеранските игри во алжирскиот град Оран. Стојанова беше најефикасна во „црвено-жолтиот“ табор со 12 поени, Јонузи запиша шест, Терзиевска и Стојановска имаа по пет, Павловска четири, Дикова три, а Хаџи …

Медитерански игри: Втор пораз на македонските одбојкарки во Оран Read More »