Манчестер јунајтед на лето ќе носи три засилувања

Френки де Јонг се наоѓа на листата на желби на управата на Јунајјтед/ фото: PA-EFE/Alberto Estevez

Управата на Манчестер јунајтед одлучи буџетот за засилувања во летниот преоден рок да изнесува 120 милиони фунти и сите пари се очекува да бидат потрошени на тројца фудбалери.

Новиот менаџер на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг во вчера имал средба со управата на клубот на кој ги известил дека во летниот преоден рок сака екипата да ја засили со двајца играчи на Ајакс, Ентони и Јуриен Тимбер, како и со фудбалерот на Барселона, Френки де Јонг.

Највеќе пари треба да се издвојат за Де Јонг – околу 70 милиони фунти, Ентони би чинел 50 милиони, додека останатата сума би била потрошена за Тимбер.

Видео на денот