Куче каснало дете на Средно Водно

Фото: Andrey from Russia / Wikimedia

Во полициските станици Карпош и Гази Баба вчера двајца граѓани пријавиле каснување од куче, информираат од МВР.

На 25 март во 12 часот во Полициската станица Карпош М.К.(41) од Скопје, пријавила дека на Средно Водно нејзиниот малолетен син била каснат од куче скитник.

Истиот ден во 19 часот и 30 минути  во Полициската станица Гази Баба З.М.(69) од Скопје, пријавил дека на улица „Лазар Поп Трајков” бил каснат од куче скитник.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот