Мал детал од сексот е јасен знак дека жената ве изневерува - Слободен печат

Мал детаљ од сексот е јасен знак дека жената ве изневерува

Експертите тврдат дека овој детаљ е уверлив доказ за неверството на жената.

Иако можеби мажите се оние кои повеќе изневеруваат, тоа не значи дека и жените не изневеруваат. И додека некои припадници на посилниот пол тоа го прават само поради забава, жените најчесто изневеруваат поради друга причина.

Имено, зборуваме за фактот дека нивниот партнер не им обрнува доволно внимание и не им ја дава почитта која ја заслужуваат, па припадничките на понежниот пол одлучуваат да го побараат тоа што им недостасува кај друг маж.

А, сега, истражувачите забележале важна врска помеѓу неверството и глумењето на женски оргазам, а истражувањето опфатило 138 жени и 121 мажи во хетеросексуални врски.

Така, жените да одговорат на прашањата колку чести и интензивни оргазми доживуваат, а мажите требало да одговорат колку често нивната партнерка доживува оргазам.

На тој начин истражувачите дошле до заклучок дека колку почесто жената глуми оргазам, толку е поверојатно дека го изневерува својот партнер.

Прочитај повеќе

Целиот свет е во шок: Загина Коби Брајант – еден од најдобрите кошаркари на планетата!

Слободен печат

Беа блиски пријатели: Јелена Карлеуша вчера објави заедничка фотка со Тоше Проески (ФОТО)

Слободен печат

Научно докажано: Доколку имате миленик вие сте добар човек!

Слободен печат

Како црногорската принцеза станала кралица на Италија: Љубовниот живот на Јелена Савојска

Слободен печат

Познатиот рапер Слаткар со шокантна изјава: Погледнете што НЕМА да прави кога ќе се роди неговиот наследник! (ВИДЕО)

Слободен печат

Годините ја стигнуваат Мадона – Турнејата прекината неколку пати, а третманите за закрепнување се екстремни (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

7 − three =

Прочитај повеќе

Џесика Симпсон: Сфатив дека морам да го оставам алкохолот кога не можев да ги облечам децата!

Слободен печат

Врската или бракот ви се пред крај? 4 сигурни знаци дека нешто не е во ред!

Слободен печат

Принцот Хари доживеал нервен слом во Канада?

Слободен печат

Ова е кутрето со најслатките очи на светот! (ФОТО)

Слободен печат

Денес е една од најбараните светски манекенки, а пред 10 години се мачела со алкохолот (ФОТО)

Слободен печат

Ова езеро е прогласено за најубаво во светот (ФОТО)

Слободен печат