Мал детаљ од сексот е јасен знак дека жената ве изневерува – Слободен печат
ЕспресоСекс

Мал детаљ од сексот е јасен знак дека жената ве изневерува

Досега мислевте дека мажите се главно оние кои изнверуваат? Се лажете, и жените го прават тоа, а овој детаљ ќе ви помогне да ја откриете вистината.

Експертите тврдат дека овој детаљ е уверлив доказ за неверството на жената.

Иако можеби мажите се оние кои повеќе изневеруваат, тоа не значи дека и жените не изневеруваат. И додека некои припадници на посилниот пол тоа го прават само поради забава, жените најчесто изневеруваат поради друга причина.

Имено, зборуваме за фактот дека нивниот партнер не им обрнува доволно внимание и не им ја дава почитта која ја заслужуваат, па припадничките на понежниот пол одлучуваат да го побараат тоа што им недостасува кај друг маж.

А, сега, истражувачите забележале важна врска помеѓу неверството и глумењето на женски оргазам, а истражувањето опфатило 138 жени и 121 мажи во хетеросексуални врски.

Така, жените да одговорат на прашањата колку чести и интензивни оргазми доживуваат, а мажите требало да одговорат колку често нивната партнерка доживува оргазам.

На тој начин истражувачите дошле до заклучок дека колку почесто жената глуми оргазам, толку е поверојатно дека го изневерува својот партнер.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close