Македонските граѓани сместени во карантин во хотелот „Цар Самоил“ во Банско (ВИДЕО)

Вечерва пристигнаа два од вкупно десетте автобуси со македонски повратници од странство и засега нема проблеми.

Вечерва струмичката ТВ Вис се вклучи во живо од пристигнувањето на македонските граѓани во во хотелот „Цар Самоил“ во Банско, каде ќе бидат сместени во задолжителниот 14-дневен државен карантин.

Во хотелот Цар Самоил во Банско пристигнуваат автобуси со граѓани кои овде ќе престојуваат во државен карантин. Сместувањето се одвива под силно полициско обезбедување, а според полициски извори се сместуваат првите два од вкупно десет автобуси и засега нема проблеми

Publiée par TV Kanal VIS – Strumica sur Dimanche 29 mars 2020

Сместувањето се одвива под силно полициско обезбедување, а според полициски извори на телевизијата, се сместуваат првите два од вкупно десет автобуси и засега нема проблеми.

Publiée par TV Kanal VIS – Strumica sur Dimanche 29 mars 2020

Прочитајте и...  Трамп го одложува самитот на Г7

Прочитај повеќе

Израелскиот министер за одбрана „искрено“ жали за убиството на Палестинец со посебни потреби

Слободен печат

Во Кичево четворица кои имале контакт со заразеното лице со коронавирус се негативни

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Во Белград нападнат лидерот на Слободните граѓани, актерот Сергеј Трифуновиќ

Слободен печат

Директорот на БЈБ Тасевски побара полицијата да биде ослободена од партиската политика

Слободен печат

Во Пијанечко-малешевскиот регион и по една недела нема нови случаи на Ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Шпанската влада сака уште едно, последно продолжување на вонредната состојба

Слободен печат

Соопштение на ТВ24 по веста дека Зекири има коронавирус

Слободен печат

Јанушев кој со Зекири учествуваше на дебатна емисија се тестирал, ги чека резултатите

Слободен печат

Реакција на српскиот министер Вулин: Ако иконографите се неважни, што не се фотографирала Шекеринска и со кукаст крст

Слободен печат

Шекеринска: Реагираат тие кои дури девет години коалицираа со Дехари

Слободен печат

Немало потреба од полиција, 14 бриса се земени од семејството, 200-те присутни на погребот се идентификуваат

Мирослава Бурнс