Македонската репрезентативката Леонида Гичевска кариерата ја продолжува во Русија

Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Репрезентативката на Македонија, Леонида Гичевска кариерата ќе ја продолжи во Русија.

Гичевска потпиша договор со рускиот клуб Лада Тољати каде што ќе настапува следната сезона. Во Русија, Гичевска пристигнува од Стинта Букурешт од Романија и сега е подготвена за нов предизвик.

Во кариерата претходно македонската репрезентативка беше дел од Безансон и Самбре од Франција, хрватската Локомотива Загреб, а во Македонија беше дел од Вардар, Вардар Јуниор, Куманово и Металург.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот