Македонија лидер во регионот по употреба на платежни картички

Во најновиот број на Слободен печат читајте:

– Од полноќ предизборен молк – Гласачите сумираат впечатоци, се бира десеттиот парламент

– Коронавирусот почна да зема млади и здрави жртви – Од ковид-19 почина 24-годишна тетовка, која немала други болести

– Домашното здравство се труди да фати чекор со светот – Иван пуштен на домашно лекување, извршени 20 други трансплантации

– Сојузот на синдикатите со стратешка цел – Минималецот мора да изнесува најмалку 60 проценти од просечната плата!

– Регионално истражување – Македонија лидер во регионот по употреба на платежни картички

– Тензии меѓу Грција и Турција – Атина подготвуваа одмазда за Аја Софија

– Епидемијата беснее во САД – Дури и Трамп стави маска

Прочитајте и...  Штипјани ослободени од сметките за градинка за изминатите пет месеци

– Во овој број специјален прилог за енигматика, совети за здравје и гастрономија,

Прочитај повеќе

ТОАРИЛУЦ со нова современа хируршка метода без отворање на ‘рбетниот столб

Слободен печат

Градоначалникот Георгиевски донираше крвна плазма

Слободен печат

Бугарската полиција ги отстрани шаторите на демонстрантите: Уапсени се 12 лица

Слободен печат

СДСМ до Влада со ултиматум до партиите!

Љубиша Николовски

Без струја утре повеќе делови од Скопје

Слободен печат

Бразил издвојува 356 милиони долари за вакцина против Ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Филипче: Апарати за дијагностика на вирусот во 16 болници, кои ќе добијат инфективни одделенија

Слободен печат

Хисени: Договор со Белград за една година или целиот процес ќе пропадне

Слободен печат

Регистрирани 297 прекршоци за неносење маска

Слободен печат

Директорот на СЗО го осуди националистичкото присвојување на идната вакцина против коронавирус

Слободен печат

Во Прилеп почнуваат чествувањата за Карпалак

Слободен печат

Град Скопје: Досега пристигнаа 2.249 онлајн апликации за субвенции на набавка на инвертери

Слободен печат