10 C
Скопје

Македонија лидер во регионот по употреба на платежни картички

Во најновиот број на Слободен печат читајте:

– Од полноќ предизборен молк – Гласачите сумираат впечатоци, се бира десеттиот парламент

– Коронавирусот почна да зема млади и здрави жртви – Од ковид-19 почина 24-годишна тетовка, која немала други болести

– Домашното здравство се труди да фати чекор со светот – Иван пуштен на домашно лекување, извршени 20 други трансплантации

– Сојузот на синдикатите со стратешка цел – Минималецот мора да изнесува најмалку 60 проценти од просечната плата!

– Регионално истражување – Македонија лидер во регионот по употреба на платежни картички

– Тензии меѓу Грција и Турција – Атина подготвуваа одмазда за Аја Софија

– Епидемијата беснее во САД – Дури и Трамп стави маска

Прочитајте и...  ВИДЕО: Пристигна втората пратка вакцини од Србија

– Во овој број специјален прилог за енигматика, совети за здравје и гастрономија,

Поврзани вести

Албанец е избран од НАСА да биде жител на планетата Марс: Има и бординг билет

И.И.

Земјотрес ја погоди Босна и Херцеговина

Слободен печат

Саудиските документи осначени како строго доверлива тајна покажуваат дека атентаторите на Кашоги користеле компанија запленета од саудискиот престолонаследник

И.И.

ЕУ воведува санкции за Москва по пресудите за Навални: Процесот ќе заврши следната недела

Слободен печат

Села: Некој посилен од Заев и од Мијалков нареди негово појавување во Обвинителството

Слободен печат

Соопштение на штедачите во Еуростандард банка: Дел од оштетените велат дека јажето околу врат е единствен излез од овој грабеж

Слободен печат

Остави Коментар