Мачка стана главна ѕвезда на концертот на Филхармонијата во Турција! (ВИДЕО)

Минатата недела концертот на Филхармонијата во концертната сала во Истанбул бил прекинат на најслаткиот начин – откако улична мачка решила да се прошета на сцената помеѓу музичарите. Многу брзо стана центар на внимание и од музичарите, но и од публиката, која како да заборави на концертот и беше насочена кон потезите на мачката.

Откако преслаткото маче успешно ги украде симпатиите на оркестарот, кој увиде дека таа е тука за да остане, решија да продолжат со настапот. Мачката се придружи на диригентот и културно го ислуша концертот!

Погледнете:

Прочитајте и...  Неразбрана од општеството, била среќна кога нашла луѓе подеднакво несреќни како неа, од 29 години велела дека е вдовица, а се смета за најталентирана глумица на сите времиња

Прочитај повеќе

Беше прогласена за најубаво девојче во светот, а денес изгледа навистина неверојатно (ФОТО)

Слободен печат

Неразбрана од општеството, била среќна кога нашла луѓе подеднакво несреќни како неа, од 29 години велела дека е вдовица, а се смета за најталентирана глумица на сите времиња

Слободен печат

Валентина Сампаио е првиот трансродов модел во угледниот „Sports Illustrated“ (ФОТО)

Слободен печат

Првиот возач на автомобил во светот била жена, возела 106 километри со брзина до 40 км на час

Слободен печат

Детали од дневникот на Мајкл Џексон: Стравувал дека ќе го убијат, посакувал бесмртност и 20 милиони долари неделно

Слободен печат

Овој домашен спреј против комарци неверојатно делува, а се прави само од две состојки

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Ролинг Стоунс“ најавија реиздание на албумот од 1973-та, пристигнуваат и три досега необјавени песни

Слободен печат

Билките и фенг шуи: Некои ни носат среќа, други богатство, трети љубов…

Слободен печат

Што сè може да ја оштети вашата коса, а не сте свесни за тоа

Слободен печат

Која е разликата меѓу парфем, тоалетна и колонска вода?

Слободен печат

Многумина велат дека не успеала да го преболи Винсент Касел: Моника Белучи откри како изгледал нивниот брачен живот

Слободен печат

За што се можете да го употребите шампонот за коса?

Слободен печат