Ликвидација во Белград: Застрелан маж додека со сопругата го чекал детето пред училиште

41-годишниот маж е убиен во класична заседа, и тоа додека во автомобилот бил со својата жена и дете.

Во мафијашка пресметка во белградската населба Бежаниска коса, денес во 18.30 часот е убиен 41-годишен маж, кој со повреди опасни по живот е пренесен во болница, каде им подлегнал на повредите, пренесува српски „Курир“.

Жртвата е извесен Марко В. од црногорскиот град Котор, кој неодамна пристигнал во Србија од странство.

Според српскиот медиум, , 41-годишниот маж е убиен во класична заседа, и тоа додека во автомобилот бил со својата жена и дете.

Како што дознава „Курир“, мажот во својот автомобил со жената и детето, го чекал своето друго дете пред училиштетот кое се наоѓало во близина. Во тој момент, убиецот му пристапил одзади, стигнал до возачката врата и му пукал во главата.

Прочитајте и...  Короната за седум дена однесе 5 животи во ова семејство: Агонијата почна од семејна веселба од каде вирусот ги покоси еден по друг (ВИДЕО)

Застреланиот со години работел како морнар на прекуокеански бродови. Според сознанијата на српски „Курир“, кои се повикуваат на оперативни информации на полицијата, убиениот бил вклучен во шверц на наркотици од Јужна Америка кон Европа.

Увидот на полицијата е во тек, а во следниот период се очекуваат дополнителни информации за настанот.

Прочитај повеќе

Шахпаска: Продолжуваме да ја градиме нашата земја по европски пример, современа инфраструктура за современа држава

Слободен печат

Невремето си го направи своето: Чаирчани ловеа риби на улиците (ВИДЕО)

Слободен печат

Безос го урна и сопствениот рекорд: Светската економија се урива, а најбогатиот уште побогат

Слободен печат

Интервју со психолог Штерјовска: Коронавирусот ја изеде „старата реалност“, „новото нормално“ зависи од нас

Весна Тодоровска

Испрани се Македонијо!

Слободен печат

Тегнел: „Шведскиот модел” против коронавирусот е подобар на долг рок

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

АХВ: Извршен вонреден инспекциски надзор на сендвичарницата Гранд Бургер

Слободен печат

Ердоган му одговори на Западот за критиките за Аја Софија: Ова е напад врз суверенитетот

Слободен печат

Спасовски: Ние градиме за граѓаните, тие крадат за Белата палата (ВИДЕО)

Слободен печат

Заев на средба со лозари во Неготино: Го решивме проблемот со долговите од винариите (ВИДЕО)

Слободен печат

МТСП: Од денес се исплаќаат средствата од правата од социјална и детска заштита

Слободен печат

Рама: Вучиќ може да оди и на Месечината, но на крај сепак ќе седне со легитимните власти на суверено Косово

Слободен печат