ЛЕПА БРЕНА откри што е заслужно за нејзиното витко тело (ФОТО)

Лепа Брена и во 58-та година изгледа еднакво добро и витко, како и додека беше млада.

Сепак, за тоа не е заслужна добрата генетика туку фактот дека пејачката се придржува до строги режими на исхрана и постојано вежба.

Во едно интервју таа откри на кој начин се храни во текот на летото и како ја одржува витката линија.

– Навечер јадам овесни снегулки со ленено семе, како и свежи малини и капини. Тоа ми стана рутина, изјави Брена и додаде.

– Кога сме на некоја марина на која нема многу гости, земам специјална гума и после утринското кафе практикувам јога. Тоа ми дава енергија и елан. Ги исфрлив млечните производи. Тоа е начин на исхрана кој ве прави посити, а не ви е надуен стомакот и не чувствувате тежина во желудникот.

Но пејачката не крие дека ужива во храната, а особено во морските плодови.

– Преку ден или навечер јадам риба со чаша добро вино – откри таа.

Прочитајте и...  Славниот актер искрено за најголемата грешка во животот: Бракот ми се распаѓаше, а јас пиев сè повеќе и повеќе

Прочитај повеќе

Аманда Ли е кралица на социјалните мрежи (ФОТО)

Слободен печат

Славниот актер по кој жените лудуваа, стана татко по втор пат на 65 години! (ФОТО)

Слободен печат

Заврши снимањето на популарната серија „Модерно семејство“ ! (ФОТО)

Слободен печат

Неколку работи за кои не треба да зборувате со партнерот по сексот

Слободен печат

Актерката за улогата се спремала настапувајќи во стриптиз клуб!

Слободен печат

Науката докажа кои се најпривлечните мажи според жените!

Слободен печат

Остави Коментар

три × четири =

Прочитај повеќе

Славниот актер искрено за најголемата грешка во животот: Бракот ми се распаѓаше, а јас пиев сè повеќе и повеќе

Слободен печат

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ проговори за неа во неговата автобиографија!

Слободен печат

Џулија Робертс е повторно мета на критики поради самоубиството на нејзината сестра!

Слободен печат

ХОЛОГРАМ на Витни Хјустон тргнува на турнеја, семејството вели дека „таа би го сакала тоа“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Го сакате Хари Потер? Ова се места кои морате да ги видите ако патувате во Лондон

Слободен печат

Пејачката заврши во болница: Ја скрши коската работејќи го она што најмногу го сака (ФОТО)

Слободен печат