Лепа Брена и Александра Пријовиќ запеаја заедно и ги воодушевија фановите! (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин

За време на полицискиот час во Србија кога речиси сите се затворени дома, музичките ѕвезди Лепа Брена и Александра Пријовиќ испеаја дует. Снаата и свекрвата го испееја заеднички големиот хит на „Пожели сречу другима “

„Со надеж дека ова ќе помине брзо и дека наскоро ќе дојдат убави времиња, мојата драга Лепа Брена и јас се надеваме дека од ова видео барем на кратко ќе заборавите на се што се случува низ целиот свет. Чувајте се. Ве сакам многу“, напиша Александра Пријовиќ и го сподели видеото со фановите.

За потсетување, Брена се наоѓа во изолација во својот дом со својот сопруг и синовите Стефан и Виктор, додека Александра и Филип се наоѓаат во својот дом со наследникот Александар.