Кучето кое наликува на еднорог: Сите го обожаваат! (ФОТО)

Кучето на кое му расте уште една опашка на главата, било спасено од улиците на Мисури. Го пронашле спасувачите од организацијата Mac’s Mission Dog Rescue и му дале име Нарвал (Narwhal), бидејќи потсетува на еднорог.

Нарвал го посетил ветеринарот, а ренгенските снимки покажале дека е здрав и дека опашката не е поврзана за ниту еден битен орган.

„Тој е дефинитивно најмагичното нешто што некогаш ште го виделе и е многу среќен. Сите сакаат да го видат и да се сликаат со него“, рекла Рошел Стефен, основачката на спасувачкиот центар.

Стефен рекла дека нејзиниот спасувачки центар често им помага на „кутрите“ животни на кои другите не би им помогнале. Рекла дека имале и куче со 5 нозе, слепи и глуви животни, но никогаш порано не виделе нешто како Нарвал.

Прочитајте и...  Дали седмата година од бракот е кобна? Се разведува и актерката Кристина Ричи!

„Сите рекоа дека изгледа како опашка која не се развила потполно“, додала таа.

This is Narwhal. He was born with an extra tail on his forehead. It hasn’t wagged yet but he’s working on it. 14/10…

Publiée par We Rate Dogs sur Mercredi 13 novembre 2019

Рошел вели дека не би сакала да му го чепкаат опашот, но дека мора да го отстранат доколку почне да расте навнатре или му паѓа во очи.

„Моментално нема да го даваме на посвојување, за да не стане проблем таа опашка после некое време“, вели таа.

Засега тој е едно нормално, среќно и здраво кутре на кое му се дава потполно внимание.

Прочитај повеќе

Како да се организирате за на патување? Список на предмети што ви требаат за на одмор

Слободен Печат

Ви испраќа топли поздрави: Лила Филиповска е првата наша јавна личност која замина на море! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Избегнете труење: Кое месо колку време може да стои во фрижидер и замрзнувач?

Слободен печат

Накова демантира дека има коронавирус и дека била уаспена поради непочитување на мерките! (ФОТО)

Васко Спасоски

Поранешниот готвач на принцезата Дајана откри кое ѝ било омилено јадње

Слободен печат

Легендарниот Ал Пачино сака да ви каже нешто за стареењето…

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Манекенката која го носеше називот „Тело“ открива: Еве што „јадев“ за да ја задржам линијата! (ФОТО)

Слободен печат

5 основни плетенки: Вака се прават најбрзите и најубави кежуал фризури! (ВИДЕО)

Слободен печат

Која е девојката со тетоважи што му е утеха на Брајан Остин Грин по разводот?

Слободен печат

Дали седмата година од бракот е кобна? Се разведува и актерката Кристина Ричи!

Слободен печат

Женски приказни: Естреја Хаим Овадија – Мара, партизанка  

Ј.К.Д

Ким се пофали со новата бања, а фановите ја исмеаја – Ти се расфрлаш додека луѓето умираат! (ВИДЕО)

Слободен печат