Кучето кое наликува на еднорог: Сите го обожаваат! (ФОТО) – Слободен печат
ЗабаваМагазин

Кучето кое наликува на еднорог: Сите го обожаваат! (ФОТО)

Тој е дефинитивно најмагичното нешто што некогаш ште го виделе и е многу среќен. Сите сакаат да го видат и да се сликаат со него, рекла Рошел Стефен, основачката на спасувачкиот центар.

Кучето на кое му расте уште една опашка на главата, било спасено од улиците на Мисури. Го пронашле спасувачите од организацијата Mac’s Mission Dog Rescue и му дале име Нарвал (Narwhal), бидејќи потсетува на еднорог.

Нарвал го посетил ветеринарот, а ренгенските снимки покажале дека е здрав и дека опашката не е поврзана за ниту еден битен орган.

„Тој е дефинитивно најмагичното нешто што некогаш ште го виделе и е многу среќен. Сите сакаат да го видат и да се сликаат со него“, рекла Рошел Стефен, основачката на спасувачкиот центар.

Стефен рекла дека нејзиниот спасувачки центар често им помага на „кутрите“ животни на кои другите не би им помогнале. Рекла дека имале и куче со 5 нозе, слепи и глуви животни, но никогаш порано не виделе нешто како Нарвал.

„Сите рекоа дека изгледа како опашка која не се развила потполно“, додала таа.

Рошел вели дека не би сакала да му го чепкаат опашот, но дека мора да го отстранат доколку почне да расте навнатре или му паѓа во очи.

„Моментално нема да го даваме на посвојување, за да не стане проблем таа опашка после некое време“, вели таа.

Засега тој е едно нормално, среќно и здраво кутре на кое му се дава потполно внимание.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close