ФОТО | Кралицата Елизабета зад волан, годините не се никаква препрека за неа

Елизабета Втора
Ben Cawthra / ddp USA / Profimedia

Не е нешто ново и непознато дека Кралицата на Англија е добар возач иaко е веќе длабоко во деветтата деценија од животот.

Така и овојпат,  Елизабета Втора беше „уловена“ од папараците како самоуверено го вози својот автомобил, со пригодна шамија и штосни очила.

Сликата предизвика бројни реакции на социјалните мрежи, различни секако. Некои го охрабруваат возачкиот стаж на кралицата, а некои се сомничави околу нејзината безбедност.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nova.rs portal (@nova.rs_portal)

Ова не е прв пат Кралицата да биде видена како вози сама, низ годините многу пати беше фотографирана како оди на лов или во прошетка со своето возило, но секогаш сама позади волан.

Видео на денот