Ковачевски: Христовото раѓање симболизира нови почетоци, да бидеме сплотени кон подобра иднина

Пендаровски го врачи мандатот за нова Влада на Димитар Ковачевски од СДСМ / 29 декември 2021 / Фото: Слободен печат - Драган Митрески
Димитар Ковачевски, претседател на СДСМ / Фото: Слободен печат - Драган Митрески

По повод големиот христијански празник Божик, претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски, упати честитка до сите граѓани кои го слават, до православните христијани.

-Ви го честитам големиот празник, раѓањето Христово – Божик. Нека вашите домови бидат исполнети со радост, спокој и мир. Христовото раѓање симболизира нови почетоци, нова надеж, победа на доброто врз најголемите искушенија, а во духот на човековите христијански вредности повикува на меѓусебно почитување, толеранција и помагање, наведува Ковачевски.

Да продолжиме да негуваме добри мисли, порачува лидерот на СДСМ, да си помагаме, да не води надежта за подобро заедничко утре, сплотени кон подобра иднина и просперитет на целото општество.

-Христос се роди! Навистина се роди!, стои во честитката на претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски.

Видео на денот