• Димитар Ковачевски

Ковачевски: Почитување на закони е одржување на избори тогаш кога им е време

Лидерската средба помеѓу премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачевски и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и нивните тимови ќе се одржи во наредните денови. Премиерот Димитар Ковачевски во интервју за ТВ Сител вечерва ги повтори веќе најавените теми за разговор од негова страна. „Ќе повикам на лидерска средба и тоа темите ќе бидат како …

Ковачевски: Почитување на закони е одржување на избори тогаш кога им е време Read More »