Колинда тврди дека ги ПРЕДВИДЕЛА НАПАДИТЕ на 11 септември: Била во болница, а потоа опишала што и се случило

Хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ се пофалила како го предвидела нападот на Светскиот трговски центар во Њујорк на 11 септември 2001 година, во својата апликација за стипендија на Фулбрајт.

Таа опишала како во болницата имала тешка бременост додека ги пополнувала документите за апликација за стипендијата и дека на својот сопруг Јаков му ја кажала својата теза за „асиметрични закани“.

Јаков и рекол дека нејзината тема малку изгледа како „научна фантастика“, но пет месеци подоцна се случил нападот во Њујорк, со што било потврдено визионерството на Колинда, пишува Индекс.хр.

„За жал мојата теза стана реалност“, рекла Колинда во својот говор во Вашингтон каде ја примила наградата Фулбрајт за животно дело.

Прочитајте и...  Брачна двојка од Русија си изгради пирамида во својот двор како онаа во Гиза, еве зошто (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Трипуновски: Се обврзуваме во првите 100 дена да направиме корекција на Законот за тутун

Слободен печат

До вчера 137 лица со Ковид-19 и во изолација се пријавиле за гласање

Слободен печат

Заев: Етничките заедници соодветно ќе бидат застапени, но нема да се толерираат уцени и закани

Слободен печат

Во Италија околу 15 отсто од хотелите и натаму затворени

Слободен печат

Заев: Во следниот мандат обезбедуваме повеќе пари кај граѓаните за подобар економски стандард (ВИДЕО)

Насилни протести во Етиопија: Најмалку 239 лица загинаа, а 3.500 се уапсени

Слободен печат

1 comment

НЕВЕН ГНЕВЕН 30/10/2019 - 07:28 at 07:28

Оваа скроз одлепи.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Симулација на гласачкиот процес во организација на ДИК: Надлежните сметаат дека има услови за безбедно гласање (ФОТО)

Михаило Донев

Шекеринска од Центар Жупа: Инвестициите во инфраструктурата го подобруваат квалитетот на живот на граѓаните

Слободен печат

Седум новозаболени од Ковид 19 во Куманово, сите од познати кластери

Слободен печат

Без струја повеќе делови на Скопје

Слободен печат

Шпанија ќе затвора плажи за да го спречи ширењето на коронавирусот

Слободен печат

Мицкоски од Гевгелија: Дојде време да ги поразиме СДСМ

МИА Агенција