колинда Archives - Слободен печат

Tag : колинда

Вести Регион Слајдер

„Гардијан“ ја цитира Колинда: Корупцијата во хрватското општество започнува во училниците

Слободен печат
Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ пред новинарите изјави дека корупцијата во хрватското општество веќе почнува во училиштата, каде децата кои препишуваат и мамат на...
Вести Регион Слајдер

Колинда по мандатот ќе остане да се бори за заштита на жените и децата во Хрватска

Слободен печат
Се уште актуелната претседателка на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ изјави дека нема намера да ја напушти земјата откако новоизбраниот претседател Зоран Милановиќ и официјално ќе ја...
Вести Регион Слајдер

Колинда победи во дијаспората, а изгуби во Хрватска

Слободен печат
Во вториот круг на претседателските избори во Хрватска, според досегашните резултати Колинда Грабар-Китаровиќ победи на Балканот и во дијаспората, но изгуби во Хрватска. Во Србија...
Вести Регион Слајдер

ЗАВРШИ ГЛАСАЊЕТО ВО ХРВАТСКА: Се пребројуваат гласовите, Милановиќ во водство

Слободен печат
Заврши гласањето за вториот круг претседателски избори во Хрватска. Точно во 19 часот беа затворени сите гласачи места, јави дописникот на МИА од Загреб. Уште...
Вести Ви Препорачуваме Регион

КОЛИНДА СО НОВ РИТУАЛ: „Баеше“ над гласачката кутија за победа во вториот круг

Слободен печат
Фотографијата која го одбележа гласањето во првиот круг од претседателските избори во Хрватска, е онаа на која Колинда Грабар Китаровиќ зад параванот се држи за...
Вести Регион Слајдер

Песната „Цесарица“ го одбележала детството на Колинда, еве како Милановиќ и возврати (ВИДЕО)

Слободен печат
Во студиото на хрватската Нова ТВ, хрватските кандиднати за претседател,  Зоран Милановиќ и Колинда Грабар – Китаровиќ за последен пат се обидоа да ги освојат...
Вести Регион Слајдер

ИНЦИДЕНТ: Вербална пресметка помеѓу Милановиќ и советникот на Колинда (ВИДЕО)

Слободен печат
По излегувањето од дебатата Зоран Милановиќ повторно го спомена пропаднатиот „Континентал“ во чиј Надзорен одбор била претседателката, по што беше вербално нападнат од нејзиниот советник...
Вести Регион Слајдер

Пријава против „непознат сторител“, откако Колинда изјави дека на сопругот му бил нуден статус на бранител

Слободен печат
По изјавата на кандидатката за претседателка на Хрватска Колинда Грабар-Китаровиќ, дека на нејзиниот сопруг Јаков му бил понуден статус „бранител”, а тој тоа го одбил,...
Вести Регион

Колинда откако ги повика граѓаните да гласаат за Милановиќ: Погрешно ми кажаа, гласајте за бој 2

Слободен печат
Хрватската претседателка Колинда Грабар-Китаровиќ изјави денеска дека по грешка ги повикала избирачите да гласаат за нејзиниот противкандидат Зоран Милановиќ во вториот круг од претседателските избори,...
Вести Регион

Хрватска: Успешниот прв круг на претседателските избори за Милановиќ ги приближи СДП до владеачката ХДЗ

Слободен печат
Претседателските избори во Хрватска на многу партии им помогнаа да си го поправат рејтингот, а на некои и да си го урнат, покажува редовното месечно...