7.1 C
Скопје

Tag : стипендија

Останатo Спорт

ПРОПУСТ: Пливачот Суботиќ е државен шампион, а изоставен од доделувањето стипендија!

Слободен печат
Александра Суботиќ, родителот на ученикот од ОУ „Коле Неделковски“, Емил Суботиќ, поднесе приговор за доделувањето на стипендиите за талентирани спортисти од општинските основни училишта на...
Вести Македонија

Младиот иноватор Албин Алиу од Кичево е добитник на стипендија во престижниот Вандербилтов универзитет во САД

Слободен печат
Младиот Албин Алиу од Кичево, кој ја демонстрираше својата иновација за зачувување на животната средина пред претседателот на државата Стево Пендаровски, е добитник на стипендија...
Вести Ви Препорачуваме Регион

Колинда тврди дека ги ПРЕДВИДЕЛА НАПАДИТЕ на 11 септември: Била во болница, а потоа опишала што и се случило

Слободен печат
Хрватската претседателка, Колинда Грабар-Китаровиќ се пофалила како го предвидела нападот на Светскиот трговски центар во Њујорк на 11 септември 2001 година, во својата апликација за...
Вести Регион

СТИПЕНДИЈА ЗА СЕКОЈ СТУДЕНТ што ќе пријави корупција – Може ли да погодите кој е предлагачот? (ФОТО)

Слободен печат
Преку пост на Твитер, албанскиот премиер Еди Рама објави идеја како да се искорени корупцијата во неговата држава. Идејата Рама ја стави на дискусија за...
Вести Македонија

ЌЕ СЕ ИСПОЛНИ СОНОТ НА МЛАДИОТ ИВАНОВ: Владата ќе му помогне да студира на „Џулијард“

Слободен печат
Александар Иванов (18) е најмладиот добитник на наградата „Виртуози” во категоријата „Млад музички уметник” за 2015 година, манифестација во организација на Македонската опера и балет,...