15 C
Скопје

Кира Најтли: „Никогаш повеќе нема да се соблечам пред машките режисери, немам потреба да ме гледаат гола сите тие…“

Холивудската актерка Кира Најтли (35) во подкастот „Chanel Connects” говореше за односите на филсмкиот сет и идните соработи за филмовите.

Имено, таа во духот на движењето „MeToo“, кое е многу актуелно во светот изјави дека не сака повеќе да се соблекува пред машките режисери.

„Пред машки режисери на сетот и за потребите на филмовите повеќе никогаш нема да се соблечам и да снимам секс сцени. Не се чувствувам веќе пријатно во тоа опкружување“, изјави актерката која е омажена за музичарот Џејмс Рајтон (37).

Фото: Профимедиа

Таа вели дека веќе подолго време чувствува дека тоа е правилен потег. Актерката додаде дека сексуалноста на филмот е многу важна, но таа повеќе не сака да снима класични, тврдоглави секс сцени кои се непријатни за актерите, а режисерите уживаат во нив.

„Тоа е и дел од мојата суета. Родив две деца и навистина немам потреба да ме гледаат гола сите тие машки погледи“, додаде таа.

„За потребите не некој филм и уметноста можеби би го направила тоа, но тој филм би морало да го режира жена, денес не сум повеќе сигурна кој е натрапник, а кој не“, заклучи актерката и додаде дека движењето „MeToo“ е многу важно за сите жени.

Поврзани вести

Повеќе од три милиони „лајкови“ за Бијонсе: Пејачката воодушевува со своето тело во проѕирен комбинезон

Слободен печат

Семејни дискусии: Препорачливо е да се прескокнат овие теми на разговор со вашите родители

Слободен печат

ВИДЕО: Невеста на која ни Џулија Робертс не ѝ е рамна! Кажа „не“ и побегна, а младоженецот ја гаѓаше со чевелот!

Слободен печат

ФОТО | Кралицата Летиција во фустан стар 15 години: Сè уште совршено ѝ стои!

Слободен печат

ФОТО | Ана Ивановиќ објави фотографија со својата мајка: Фановите воодушевени

Слободен печат

Наташа од Гевгелија ја победи зависноста од хероин од тинејџерскиот период и сега е успешна жена, сопруга и мајка на три деца: Од дното повторно до врвот со мали чекори и упорност

Мими Стојановска

Остави Коментар