2 C
Скопје

Кира Најтли: „Никогаш повеќе нема да се соблечам пред машките режисери, немам потреба да ме гледаат гола сите тие…“

Холивудската актерка Кира Најтли (35) во подкастот „Chanel Connects” говореше за односите на филсмкиот сет и идните соработи за филмовите.

Имено, таа во духот на движењето „MeToo“, кое е многу актуелно во светот изјави дека не сака повеќе да се соблекува пред машките режисери.

„Пред машки режисери на сетот и за потребите на филмовите повеќе никогаш нема да се соблечам и да снимам секс сцени. Не се чувствувам веќе пријатно во тоа опкружување“, изјави актерката која е омажена за музичарот Џејмс Рајтон (37).

Фото: Профимедиа

Таа вели дека веќе подолго време чувствува дека тоа е правилен потег. Актерката додаде дека сексуалноста на филмот е многу важна, но таа повеќе не сака да снима класични, тврдоглави секс сцени кои се непријатни за актерите, а режисерите уживаат во нив.

Прочитајте и...  Дејвид Швимер откри нови детали за „Пријатели“

„Тоа е и дел од мојата суета. Родив две деца и навистина немам потреба да ме гледаат гола сите тие машки погледи“, додаде таа.

„За потребите не некој филм и уметноста можеби би го направила тоа, но тој филм би морало да го режира жена, денес не сум повеќе сигурна кој е натрапник, а кој не“, заклучи актерката и додаде дека движењето „MeToo“ е многу важно за сите жени.

Поврзани вести

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен печат

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Слободен печат

Заштедете време: Еве зошто кујната секогаш ви е полна со валкани садови

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници

Слободен печат

Остави Коментар