1 C
Скопје

Кедира од наредната сезона во тимот на Анчелоти!?

Додека беше тренер на Реал Мадрид, Карло Анчелоти имаше одлична соработка со Сами Кедира.

Сегашниот менаџер на Евертон посакува повторно во својот состав да го има централниот играч од средниот ред кој ги брани боите на Јувентус.

– Имам убави сеќавања со него во Реал. Тој е голем професионалец. Би сакал повторно да соработувам со него, но тој не е единствената желба – рече Анчелоти.

Можното доаѓање на Кедира во Евертон после желбата на италијанскиот стратег не е невозможна опција, особено што договорот на играчот со „Старата дама“ истекува на 30 јуни 2021 година.

33-годишниот Германец од јануари веќе може да преговара со клубовите кои покажуваат интерес за неговите услуги.

Прочитајте и...  Роналдо одбил понуда од шест милиони евра годишно

Поврзани вести

УФЦ: Конор нокаутиран, Поирие го испрати Мекгрегор не „спиење“ во втората рунда (ВИДЕО)

Слободен печат

ВИДЕО: „Кралска“ вечер, Реал потсети на најдобрите денови!

Слободен печат

СП: Данска во четвртфинале, Јакобсен блескаше против Јапонците!

Слободен печат

Червар после дебаклот: Време е друг човек да ја води Хрватска!

Слободен печат

ВИДЕО: Милан шокиран, Несторовски не доби шанса против Интер!

Слободен печат

Тежок удар за Хрватите, сега и победа над Данска не им гарантира четвртфинале

Слободен печат

Остави Коментар