Какви мажи привлекувате според вашиот хороскопски знак? Лавиците привлекуваат и кога се во пижами, Скорпиите сакааат страсни мажи

Фото: Профимедиа

Без разлика дали сте во врска или сакате да најдете партнер, во вас има нешто посебно што според астролозите е запишано во ѕвездите. Какви мажи привлекувате?

Овен

Оваа „крута“ дама е магнет за мажи кои копнеат по возбуда и интензивни патувања. Зависниците од авантури и патувања сигурно ќе ги привлече девојка родена во знакот Овен, а таа покрај себе обожава да има партнер кој негува слични желби за заедно да постигнат совршено уживање во врската.

Бик

Бикот знае што значи да сакаш некого и да му веруваш, а себе целосно ѝ се предавате на саканата личност. Мажите кои бараат опуштени, доверливи жени сигурно ќе полудат по вас.

Близнаци

Дволичноста е показател за мажот дека го очекуваат разни возбудувања, а токму такви и вие привлекувате. Мажите кои вие ги привлекувате често се импулсивни и подготвени за нови искуства. Тие го следат срцето и токму затоа ве пронашле вас.

Рак

Сензуален, длабок и чувствителен знак кој знае што значи да се биде поврзан со некого. Раковите едноставно не се грижат за парите и за изгледот. Колку сте почувствителни, толку сте попривлечни за нив. Мажите кои стануваат опседнати со вас се оние кои бараат љубов.

Лав

Лавиците може да привлечат кога ќе посакаат. Зрачат и со самодоверба и со убавина, дури и кога се најобично облечени – во тренирка или во пижами. Тие се игриви, самоуверени и привлечни, неодоливи за мажите кои бараат самоуверени жени.

Девица

Девиците се прогласени за најскромниот и најпримерниот знак кога се во прашање емоциите, поради што најчесто не привлекуваат чувствителни мажи. Девицата нема време за емотивни дискусии. Ако некој маж полудел по вас, можете да верувате дека тоа е поради вашата убавина, интелигенција и прекрасна душа.

Вага

Овој знак знае што значи да се биде способен да се балансира. Природно е да привлекувате мажи кои бараат стабилност и мир. Ним им треба некој кој ќе го види светот од нивна гледна точка, од нивен агол и ќе ја разбере нивната перспектива.

Скорпија

Секоја Скорпија има силна страст за животот, но според нивните услови. Некои ќе изгорат на тој пламен, но оние што ве разбираат ќе стасат навреме и ќе останат. Мажите коишто ги привлекувате тежнеат кон чиста страст.

Стрелец

Овој знак има моќ каква што ретко кој ја поседува, а тоа е смислата за хумор. Знаете како да ги насмеете луѓето. Тој хумор што го забележувате на сите страни, таа ваша карактеристика е нешто што неверојатно ги привлекува мажите.

Јарец

Знакот од кој, веројатно се чувате, е Јарец. Човек кој е целосно несигурен во себе целосно ќе се предаде на заштитата на оној со којшто е во врска. Сега кога го кажавме тоа, да напоменеме дека ќе освоите маж кој стои цврсто на земја и не бара помош туку партнер кој ќе му биде поддршка.

Водолија

Мажот кој се вљубува во жена Водолија често бара партнерка која ќе ги поттикне она „сексапилното, заводливото“ во него. Со оглед на тоа тие што се слободни по природа, ретко судат за туѓото однесување… Затоа, мажот којшто ќе ве посака вас сигурно ќе бара прифаќање. Водолиите често се вљубуваат во мажи кои сакаат партнерот да го поттикне најдоброто од нив.

Риба

Знакот кој негува длабоки мисли веројатно и во вас ќе препознае нешто посебно. Мажите кои се во потрага по самите себе, кои бараат длабочина, и емотивна и духовна, ќе полудат по овој знак.

 

Видео на денот