Како да ја освоите и задржите девојката која ви се допаѓа? Ви нудиме неколку трикови!

За да го добиете и да го задржите вниманието на една девојка, потребно е нешто повеќе отколку само флертување. Голем број мажи не се добри кога станува збор за флертувањето, но тоа не значи дека е изгубена сета надеж. Ако навистина сакате да ја придобиете девојката која ви се допаѓа, тогаш флертот не е единствениот одговор. Па, како да го постигнете тоа? Погледнете ги овие седум чекори кои ќе ви помогнат да и покажете на девојката дека сте достоен човек за неа.

1. Бидете љубопитни

Поставувајте прашања за неа. Бидете вистински заинтересирани за случувањата во нејзиниот живот и работите кои ѝ се важни. Внимавајте да не претерате, но покажете и дека навистина се грижите.

Прочитајте и...  Крвнички убиена жена од Шуто Оризари

2. Имајте свој живот

Од друга страна, вие треба да бидете подготвени да одговарате на прашања за себе и не треба да оставате впечаток дека имате досаден живот.

3. Грижете се за себе

Изгледот е важен. Не треба да бидете најатрактивниот човек во светот, но покажете дека внимавате и се грижите за себе и за својот изглед. Одржувајте хигиена, поправете си ја фризурата и изберете облека која добро ви прилега и во која се чувствувате удобно.

4. Обрнете внимание на неа

Ова не значи дека треба да зјапате во неа додека не ѝ стане непријатно. Но, покажете ѝ дека сте добар слушател. Доколку ви раскажува нешто, слушајте ја внимателно и поставете прашања кога ќе биде соодветно време. Ако сте излезени со пријателите и таа го спомене нејзиниот омилен пијалак, купете ѝ го наредниот пат кога ќе излезете заедно. Нека знае дека е доволно интересна за да го привлече вашето внимание.

Прочитајте и...  Крвнички убиена жена од Шуто Оризари

5. Покажете се во најдобро светло

Размислете кои се вашите најдобри карактеристики или кога се однесувате најдобро. Дали е тоа кога сте излезени со пријателите? Кога спортувате? Или пак додека гледате филмови? Кога ќе го сфатите ова и кога ќе имате можност, поканете ја девојката што ви се допаѓа за да ве види во најдоброто издание.

6. Насмевнувајте ја на вистинските начини

Ако сте забавни и ако знаете да го направите тоа на вистинскиот начин, тогаш можете да изгледате многу атрактивни. Но, сепак, внимавајте да не правите груби шеги или да ги исмевате другите.

7. Флертувајте малку

Иако флертувањето не е вистинскиот одговор, не значи дека целосно треба да го избегнувате. Кога ќе дојде моментот, дајте ѝ до знаење на девојката дека ја сметате за атрактивна личност. Но, нека биде тоа умерено, без да претерувате. Ако таа исто така е заинтересирана за вас, ќе најде начин тоа да ви го покаже. Ако не, тогаш вие тука не можете ништо да направите.

Прочитајте и...  Крвнички убиена жена од Шуто Оризари

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Земам хидроксихлорокин како превентива

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат