Излета автомобил, тројца во болница – Слободен печат
Хроника

Излета автомобил, тројца во болница

Сообраќајката се случила на булеварот „Видое Смилески - Бато“ во Тетово.

Синоќа на булеварот „Видое Смилески – Бато“ во Тетово, 23-годишниот Р.Р. од Тетово, управувајќи „голф“ со тетовски таблички изгубил контрола врз возилото и излетал од патот.

Во незгодата со тешки повреди се здобил 15 – годишен сопатник од тетовското село Камењане, кој бил пренесен во болницата во Тетово. Повредени се и сопатниците А.Б.(24) од село Синиче и М.У. (24) од село Вешала. Тие, исто така, биле пренесени во клиничката болница Тетово каде им била укажана лекарска помош.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close