Tag : Сопатник

Хроника

Возач и сопатник повредени во близина на Свети Николе

На автопатот „Миладиновци-Штип“ кај клучка за светиниколското село Преод, вчера околу 16 часот автомобил „голф“ управуван од Г.К. (19) од Скопје од засега непознати причини...
Хроника

Мотоциклист и сопатник тешко повредени во Куманово

Горан Наумовски
На улица „Доне Божинов“ во Куманово Р.З.(55) од Куманово, управувајќи мопед „шенке“ изгубил контрола и паднал на коловозот. Во незгодата со тешки повреди се здобил...
Хроника

Паднале од мотор, завршиле во болница

Скопската полиција извести дека вчера во 13 часот во село Визбегово, 63-годишниот Б.Р. од Скопје, управувајќи мопед „џонвеј“ паднал на коловозот. Во незгодата тешки повреди...
Хроника

Сопатник во автомобил потешко повреден во Скопје

Слободен печат
Сопатник во моторно возило се здобил со тешки телесни повреди во една од вкупно 16 сообраќајки во текот на изминатиот ден на подрачјето на СВР...
Хроника

Трагедија во близина на Крива Паланка

Вчера во полициcкaта станица Крива Паланка било приjaвено дека на нeкaтегоризиран пат кај место викано „Санде-Калина“, трактор со приколка, управуван од М.Ц. од истото село,...
Хроника

Излета автомобил, тројца во болница

Синоќа на булеварот „Видое Смилески – Бато“ во Тетово, 23-годишниот Р.Р. од Тетово, управувајќи „голф“ со тетовски таблички изгубил контрола врз возилото и излетал од...
Хроника

Двајца повредени на Пониква

На регионалниот пат Кочани – Пониква, вчера околу 14 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу „голф“ со штипски таблички управуван од С.М. (42) од Штип...
Хроника

„Тојота“ излета од пат

Вчера, во раните утрински часови, на автопатот Скопје – Велес, возило „тојата корола“ излетало од патот. Возачот, Н.С. (48) од Србија и сопатничката С.Е. (58)...