20.8 C
Скопје

Изгоре куќа во Скопје

Вчера во 20.20 часот било пријавено дека во Скопје на улицата „Перо Наков” настанал пожар, при што во целост била опожарена куќата на Е.Р.(46), а од куќата, сопственост на Т.Ѓ.(47), била изгорена кровната конструкција.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил локализиран. Повредени лица нема.

Поврзани вести

Санкционирани 83 возачи на автопатот Скопје – Велес поради брзо возење

Слободен печат

Македонски државјанин уапсен во Драч со рекордни 300 килограми кокаин

Слободен печат

Штипјанец пронајден мртов во близина на селото Чардаклија

Слободен печат

Приведен дилер од Битола, пронајдени кокаин и марихуана

Слободен печат

Кривична пријава за жител на село Теарце поради закана кон новинари

Слободен печат

Возач на мопед повреден во сообраќајка во Неготино

Слободен печат

Остави Коментар