Изгледот е важен, но не и пресуден: 8 ЖЕНСКИ КВАЛИТЕТИ кои мажите ги ценат повеќе од надворешниот изглед!

Женскиот изглед е важен за мажите, но не и пресуден кога е во прашање вистинската љубов. Во продолжение погледнете кои квалитети мажите ги ценат многу повеќе од добриот надворешен изглед.

1. Искрена љубезност

Не само кон него, туку и кон другите луѓе. Искрената љубезност е квалитет на кој никој не може да одолее.

2. Приземност

Мажите ги сакаат жените кои не мислат дека се „над“ другите, кои со двете нозе цврсто стојат на земјата и сите луѓе ги третираат со почит.

3. Грижливост

Им се допаѓа кога жената ќе покаже интерес за нивните проблеми или дилеми, кога е загрижена за неговото добро. Кога се болни, сакаат да се милуваат, бидејќи и кај најмалата настинка се уверени дека доаѓа крајот на светот.

Прочитајте и...  Овие 3 хороскопски знаци покрај тоа што се прекрасни партнери, тие ќе ви бидат и најдобар пријател.

4. Смисла за хумор

Во вистински момент треба да се биде сериозен, но исто така треба секогаш да се има време и за шега. Веселата и позитивна жена со смисла за хумор секогаш го добива нивното внимание.

5. Одлучност

Од една страна мажите се плашат од самоуверени жени, но од друга страна сакаат нивната партнерка да биде одлучна. Таквото однесување укажува на зрелост и способност за преземање иницијатива во моментите кога тоа е потребно.

6. Независност

Жената мора да има свој живот. Во моментот кога целиот нејзин свет се врти околу партнерот таа непотребно се занемарува себеси. Токму затоа не смеете да ја отфрлате својата независност.

7. Емоционална интелигенција

Способноста за изразување и контролирање на сопствените емоции, правилното и реагирањето во вистинско време на туѓите емоции се некои од знаците на емоционалната интелигенција кои мажите и тоа како ја ценат.

Прочитајте и...  Се разведе и почна да се слика провокативно: Пејачката Славица Чуктераш позира во долна облека (ФОТО)

8. Верност

Исто како и жените, така и мажите сакаат верност. Чувството дека може да ви веруваат и да ви се доверат не може да се мери со ништо.

Прочитај повеќе

Куче првпат се погледна во огледало, ваква реакција не очекуваше никој! (ВИДЕО)

Слободен печат

Малку жени би се осмелиле вака облечени да излезат од дома: За стајлингот на манекенката зборува цел свет! (ФОТО)

Слободен печат

Ова е човекот кој ја однесе Емина Јаховиќ до самиот врв на естрадата: Тоа ми се исплатеше и духовно и материјално! (ВИДЕО)

Слободен печат

Фреди Меркјури доби улица во Лондон

Слободен печат

Кортни Лав: 28 долги години без Кобејн – Се уште го гледам како стои на таа обала (ФОТО)

Слободен печат

Бронзената божица Ким доминирала во пустина во новата колекција за долна облека

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Стивен Спилберг сепак не ја поддржува ќерка си да снима филмови за возрасни

Слободен печат

Се разведе и почна да се слика провокативно: Пејачката Славица Чуктераш позира во долна облека (ФОТО)

Слободен печат

Адел откри кога ќе објави нов албум! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кристијано Роналдо ги разнежни фановите на Инстаграм со фотка со децата (ФОТО)

Слободен печат

Пласидо Доминго им се извини на жртвите кои го обвинија дека сексуално ги злоупотребувал!

Слободен печат

Светски познат бенд објави проштална порака за своите обожаватели од Европа! (ФОТО)

Слободен печат