Хаверц со хет-трик за Челси во Лига купот (ВИДЕО)

Челси вечерва заедно со Њукасл беа најефикасни во Лига купот за пласман во наредната фаза. Лондонските „сини“ на „Стемфорд бриџ“ со 6:0 го декласираа составот на Барнсли.

Во редовите на менаџерот Френк Лампард се прослави новото засилување Каи Хаверц кој запиша хет-трик.

Германскиот интернационалец своите три гола ги запиша во 28, 55 и 65 минута од средбата, а по еднаш во листата на стрелците се најдоа уште Абрахам, Баркли и Жиру.

Њукасл како гостин дури седумпати ја затресе мрежата на Морекомб (0:7), а Евертон ја оправда фаворитската улога кај Флитвуд (2:5).

Арсенал благодарение на автоголот на Фукс и голот на Нкетиа триумфираше над Лестер (0:2) на „Кинг пауер“ стадионот.

Во останатите дуели: Фулам-Шефилд веднздеј 2:0, Милвол-Барнли 0:2, Престон-Брајтон 0:2 и Стоук-Гилингам 1:0.

Прочитајте и...  Тежок удар за Франција: Без Карабатиќ на Светското ракометно првенство!

Поврзани вести

Мбапе не попушта, нема шанси да потпише нов договор

Слободен печат

Омилениот ММА борец на Трамп повторно го нападна Леброн Џејмс (ФОТО)

Слободен печат

Реакцијата на Фернандеш кога дозна дека ќе биде капитен на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул во јануари задолжително да го купи Упамекано

Слободен печат

Алиоски од клупата го гледаше поразот на Лидс! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пирло: Дибала е голем шампион и наскоро ќе биде на терените!

Слободен печат

Остави Коментар