13 C
Скопје

Tag : лига куп

Спорт Фудбал

Премиер лига: Навивачите во ограничен број се враќаат на трибините

Слободен печат
Денеска Премиер лигата објави дека ограничен број навивачи ќе можат да се вратат на стадионите за последните две кола сезонава.. Натпреварите во Англија се одржуваат...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Прв трофеј за Гвардиола сезонава со Манчестер сити!

Слободен печат
Фудбалерите на Манчестер сити по четвртипат го освоија Лига купот, откако во финалето на „Вембли“ го совладаа Тотенхем со резултат 1:0. За „граѓаните“ ова е...
Спорт Фудбал

Газдите на Сити нема да жалат пари, фудбалерите ги чека вистинско богатство доколку ги освојат сите трофеи

Слободен печат
Манчестер сити по вчерашниот дуел со Борусија Дортмунд во Германија на реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампионите ќе носи предност од еден гол (2:1),...
Спорт Фудбал

„Граѓаните“ имаат одлична сезона, може да освојат четири титули!

Слободен печат
Составот на Пеп Гвардиола оваа натпреварувачка сезона 2020/2021 има навистина добри резултати и со сериозни амбиции да освојуват трофеи во повеќе натпреварувања. Вечерва обезбедија четвртфинале...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Тотенхем е првиот финалист во Лига купот

Слободен печат
Вечерва во првото полуфинале на Лига купот играчите на Тотенхем со 2:0 беа подобри од Брентфорд. Стрелци на головите во денешната победа беа Муса Сисоко...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Фуриозен финиш на Јунајтед за полуфинале во Лига купот

Слободен печат
По Брентфорд, Тотенхем и Манчестер сити, последен полуфиналист во Лига купот е Манчестер јунајтед кој го совлада Евертон со 0:2 и тоа со голови во...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Сити лесно излезе на крај со Арсенал во Лига купот

Слободен печат
Манчестер сити го продолжува походот кон одбраната на трофејот во Лига купот и последната пречка, Арсенал, ја совладаа со убедливи 4:1. Пресуден момент на натпреварот...
Спорт Фудбал

Арсенал му се одмазди на Ливерпул, преку пеналите го елиминира од Лига Купот

Слободен печат
Фудбалерите на Арсенал го победија Ливерпул по подобро изведување на пенали и се пласираа во четвртфиналето на Лига Купот. Натпреварот во регуларниот дел заврши без...
Спорт Фудбал

Нема приоритети кај Клоп : Сакаме да освоиме се

Слободен печат
Ливерпул вечерва ќе игра против Арсенал во осминафиналето од Лига купот. Ова ќе биде втор меѓусебен дуел за Ливепрул и Арсенал во пет дена откако...
Спорт Фудбал

Дајер мораше да оди во тоалет, а Мурињо тргна по него! (ВИДЕО)

Слободен печат
Менаџерот на Тотенхем после триумфот над Челси во Лига купот, истакна дека треба да се донесе одлука за забрана на играчите да настапуваат во два...