• каи хаверц

Челси и Виљареал се борат за првиот европски трофеј

Челси и Виљареал од 21.00 часот ќе се борат за првата европска титула во новата сезона 2021/2022 денеска на „Виндзор парк“ во Белфаст. Традиционалниот судир меѓу победниците од минатата сезона во Лигата на шампионите и Лига Европа за УЕФА Суперкупот оваа година ќе се одржи во главниот град на Северна Ирска. Лондонскиот гигант има многу …

Челси и Виљареал се борат за првиот европски трофеј Read More »