Грција и Словенија ни дадоа по еден поен, еве кои ни дадоа по 12 - Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Грција и Словенија ни дадоа по еден поен, еве кои ни дадоа по 12 поени

Погледнете по колку поени ни дадоа земјите според стручното жири, еве од кои земји добивме по 12 поени.

Погледнете кој гласаше за нас и колку поени ни дадоа земјите според стручното жири:

5 поени од Португалија

8 Азарбејџан

3 Малта

1 Сан Марино

3 Холандија

7 Црна Гора

8 Полска

10 Норвешка

12 Австрија

12 Велика Британија

10 Италија

12 Албанија

10 Унгарија

12 Молдавија

5 Ирска

10 Ерменија

7 Романија

7 Австралија

4 Русија

7 Германија

10 Хрватска

12 Србија

8 Исланд

1 Грција

8 Летонија

7 Чешка

10 Данска

7 Франција

7 Финска

12 Швајцарија

2 Словенија

Од телевоутингот, односно од публиката добивме 58 поени.

Вкупно освоивме 295 поени, со што завршивме на 8. место, најдобар резултат досега на Македонија на Евровизија.

Погледнете го уште еднаш фантастичниот настап на Тамара

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close