Tag : тамара

Магазин Магазин слајдер Сцена

Тијана Дапчевиќ го напушта Белград: Конечно ќе ѝ се оствари желбата да има куќа и двор

Слободен печат
Тијана Дапчевиќ одлучи да направи крупна промена во животот. Таа со сопругот Милан и синот Вук планира да го напушти Белград и да се пресели...
Ви Препорачуваме Жена Магазин Магазин слајдер

Црно-бел предизвик на социјалните мрежи против родово базираното насилство: Се приклучи и дел од македонската естрада

Слободен печат
Идејата зад црно-белите фотографии е акцентирање на страшниот факт дека родово базираното насилство и неговата најекстремна форма фемицидот е присутен насекаде околу нас и секоја...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тијана Дапчевиќ пред 25 години: На оваа фотка ниту сестрата Тамара не би ја препознала (ФОТО)

Слободен печат
Веќе некое време на социјалните мрежи една од најпопуларните „игри“ е објавувањето стари фотографии. Овој предизвик е популарен и кај славните личности, па затоа речиси...
Забава Магазин

Јавните личности со единствена порака од самоизолација: Седи дома!

Коронавирусот ја презеде централната фаза во животот на сите луѓе низ целиот свет. Додека смртоносниот коронавирус и понатаму се шири по целата планета, познатите личности...
Забава Магазин

Тамара Тодевска водителка на MAC: „Очекуваме спектакл, ја славиме музиката и различноста“

Слободен печат
Живиот пренос на MAC килимот почнува во 19:30, а по него ќе прошетаат повеќе од 400 познати лица од шест земји учеснички: Србија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Северна...
Еспресо Шоу биз

Синчето на Тамара наполни една година – Погледнете дел од атмосферата (ФОТО)

Слободен печат
По годината во која се соочи со многу проблеми, Тамара конечно со причина за славење. Нејзиното второ дете, синчето Дарен наполни една година. Тамара заедно...
Еспресо Шоу биз

Тамара првпат за случката со химната: Толку многу ме мразеа. Веруваа дека сум се продала!

Слободен печат
Тамара Тодевска на фестивалот „KengaMagjike“, кој се одржува во Тирана, Албанија, беше прогласена за најдобар интернационален артист. На фестивалот се претстави со нејзината нова песна...
Еспресо Шоу биз

Ќерката на најбогатата Хрватка позираше пред елката, нејзиното деколте засени се! (ФОТО)

Слободен печат
Тамара Еклстон се фотографираше во божиќно расположение, но на многумина во очи им падна деколтираниот фустан. Ќерката на Славица и Берни Еклстон позираше во црвено...
Вести Свет

ТАМАРА ИСЧЕЗНАЛА ВО АВСТРАЛИЈА: Полицијата ја барала 12 дена, пиела вода од река за да преживее

Слободен печат
Жена која се изгубила во Австралија пред 12 дена, била спасена, додека уште се трага по нејзините двајца пријатели, соопштила австралиската полиција. Полицијата ја пронашла...
Вести Македонија

Случај Тамара: Хелсиншки се сомнева за неосвесно водење на постапката

Слободен печат
Хелсиншкиот комитет за човекови права реагира дека за случајот за малата Тамара се јавува сомнеж за неосвесно водење на постапката. Според Хелсиншки, предметот досега требаше...