24.8 C
Скопје

Tag : поени

Останатo Спорт

Бројките не лажат: Ѓоковиќ далеку пред Надал и Федерер!

Слободен печат
За период од 14 години дури шестпати српскиот ас завршуваше како првопласиран, петпати тоа го направи Рафаел Надал, само двапати Рожер Федерер, а еднаш Енди...
Вести Економија

СКСЗМ: Владини мерки за помош на бизнисот генерално не се соодветни

Слободен печат
Да се вратат државните долгови кон приватните компании чија ликвидност е доведена во опасност поради кризата, враќањето на ДДВ приоритетно да ги опфати производителните и...
Вести Економија

Германската влада малку ја зголеми прогнозата за раст за 2020 година

Слободен печат
Германската влада скромно ја зголеми прогнозата за економски раст за оваа година на 1,1 процент, што е за 0,1 процентни поени од својата проекција во...
Еспресо Шоу биз

Македонското жири во финалето од „Ѕвездите на гранд“: Кои македонски кандидати добија поени од него?

Слободен печат
Изборот на Саша Поповиќ за македонското жири беа македонските пејачки Елена Ристеска, Тамара Тодевска и Калиопи кои се вклучија во живо и ги доделија своите...
Еспресо Шоу биз

Евровизија приреди ЛАЖНА ДРАМА за Шведска и Македонија – Еве како се знаеше дека Холандија ќе победи

Слободен печат
Според аналитичарите, уште во моментот кога Холандија ги доби поените од телевоутинг, беше јасно дека ниту Македонија, ниту Шведска немаат шанси да го поразат нивниот...
Еспресо Шоу биз

Марија Шерифовиќ лута на Македонците (ФОТО)

Слободен печат
Познатата српска пејачка Марија Шерифовиќ на својот Твитер профил бурно реагираше поради тоа што Македонија не и додели поени на Србија на вчерашниот Евросонг. Таа...
Еспресо Шоу биз

Грција и Словенија ни дадоа по еден поен, еве кои ни дадоа по 12 поени

Слободен печат
Погледнете кој гласаше за нас и колку поени ни дадоа земјите според стручното жири: 5 поени од Португалија 8 Азарбејџан 3 Малта 1 Сан Марино...