1 C
Скопје

Tag : дванаесет

Вести Македонија

Дванаесет новозаболени од Ковид-19 во Куманово

МИА Агенција
Центарот за јавно здравје во Куманово во последниве 24 часа евидентира 12 новозаболени лица од Ковид-19, сите од градот, соопштија денеска надлежните од јавната здравствена...
Вести Македонија

Дванаесет тетовци го прекршиле полицискиот час

Основното јавно обвинителство Тетово до Основниот суд поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно 12 лица, обвинети за кривичното дело непостапување според здравствените прописи...
Еспресо Шоу биз

Грција и Словенија ни дадоа по еден поен, еве кои ни дадоа по 12 поени

Слободен печат
Погледнете кој гласаше за нас и колку поени ни дадоа земјите според стручното жири: 5 поени од Португалија 8 Азарбејџан 3 Малта 1 Сан Марино...