-1 C
Скопје

Градоначалникот на Росоман позитивен на коронавирус

Градоначалникот на Росоман, Бранко Јанев преку фејсбук-објава соопшти на сограѓаните и јавноста дека се заразил со коронавирусот откако вчера се тестирал и ги добил резултатите.

– Ве известувам дека вчера правев тест за ковид-19. Ги добив резултатите. Позитивен сум. Чувајте се и останете здрави, напиша градоначалникот Јанев.

Прочитајте и...  Реконструкција за убиството на Ангел Петковски

Поврзани вести

Турција во февруарска офанзива против Даеш и ИСИС приведе 165 осомничени за тероризам

Слободен печат

Израел крои планови како да ги заштити од апсење офицерите од војната во 2014 година

Цунами од потресни снимки од ужасот во Нов Зеланд ги преплави социјалните мрежи

Слободен печат

Повторно ставена во функција модуларната болница во Клиничкиот центар

Слободен печат

Ужасен напад во Црна Гора: Насилници врежаа крст на градите на ЛГБТ лице и му ги повредија гениталиите

Слободен печат

Филипче: Во текот на овој месец ќе почне имунизацијата на населението

Слободен печат

Остави Коментар