ГОТОВО: Димитриоски се договори со Вардар!

Вардар го ангажираше нашето лево репрезентативно крило Димитар Димитриоски (21) кој денеска ги финализираше и деталите со „црвено-црните“.

Доаѓа од редовите на Металург и ќе му биде поддршка на рускиот интернационалец Тимур Дибиров на левата крилна позиција.

Фото: РК ВАРДАР

Претходно тимот на Вардар го напушти Владо Недановски, а се најавуваат уште неколку нови играчи исто така од Металург.

Станува збор за уште еден репрезентативец Мартин Серафимов кој игра на позицијата десен бек. Еден од најголемите наши ракометни таленти, и доколку се реализира трансфер, ќе му прави друштво на летонскиот „џин“ Криштопанс.

А се спомнува и досегашниот пивот на Металург, Филип Арсеновски кој своевремено и беше дел од вториот тим на Вардар.

Прочитајте и...  Вардар меле се пред себе, ја прекина серијата без пораз на Борец

Прочитај повеќе

Коронавирусот одложи три натпревари во Серија А!

Слободен печат

Фјури го нокаутираше Вајлдер за титулата светски шампион (ВИДЕО)

Слободен печат

Тодоров пред дуелот со Русија: Една загубена битка, не значи и загубена војна!

Слободен печат

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

пет × 3 =

Прочитај повеќе

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат