Ѓорѓиевска потпиша за Подравка

Елена Ѓорѓиеска по завршување на сезоната од Романија ќе се пресели во Хрватска и ќе настапува за екипата на Подравка. Десниот бек на македонската репрезентација, се очекува да биде еден од лидерите на Подравка која прави конкурентен тим за следната сезона.
Покрај Ѓорѓиевска, Подравка се засили уште и со словенечката репрезентативка Тјаша Станко и Гркињката Ламприни Цакалу.

Елена Ѓорѓиевска минатата сезона настапуваше за романскиот прволигаш Крајова, а претходно во кариерата има настапувано за Еуростандард ЃП, Кометал ЃП, Металург, Будуќност, Баја Маре и Фехервар.

Прочитајте и...  Мексикански клуб има ново засилување - Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Адетокумбо ја доби казната поради ударот со глава! (ВИДЕО)

Слободен печат

Игњатов и Омерагиќ го заменија Вардар со хрватскиот великан Хајдук

Слободен печат

Одобрена атлетската манифестација „Охрид трчаТ“

Слободен печат

Официјално: Ѓоковиќ ќе игра на „УС Опен“!

Слободен печат

Репрезентативецот Николов потпиша нов договор со МЗТ

Слободен печат

Лига Европа: Натпреварот Металург-Спачва без присуство на публика!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На продажба 17 фудбалери на Реал, во „жолтата зона“ Модриќ, Јовиќ, Иско..!

Слободен печат

ЛШ, Нагелсман: Можеме и без Вернер против Атлетико Мадрид!

Слободен печат

Јуве сака да се ослободи од Роналдо, понуден и на Барса! (ВИДЕО)

Слободен печат

НБА: Познати двојките за првото коло во плејофот на Истокот

Слободен печат

Ал-Келаифи: Нејмар и Мбапе никогаш нема да го напуштат ПСЖ!

Слободен печат

ЛШ: Аталанта го живееше сонот 90 минути, финишот среќен за ПСЖ! (ВИДЕО)

Слободен печат