ФОТО+ВИДЕО: Тетово сѐ уште мириса на чад, на местото на трагедијата засилено полициско обезбедување

Местото на вчерашната трагедија се уште мириса на чад. Екипата на „Слободен печат“ на лице место забележува засилено полициско обезбедување. Екипите на противпожарната единица работат на расчистување на местото, а увидната екипа работи на увид на причините за предизвикување на пожарот.

Фото: Слободен печат/Драган Митрески

Советот на Општина Тетово прогласи тридневна жалост соопшти денеска на прес-конференција. градоначалничката на Тетово, Теута Арифи.  Тaa изрази сочуство до семејствата на починатите и апелираше до институциите да ја продолжат истрагата.

– Во секое време кога ќе добиеме информации, ќе ги споделиме. Да се заблагодарам на сите сограѓани и на сите наши пријатели и во регионот и пошироко, кои се јавија и изразија подготвеност да помогнат, рече Арифи.

Фото: Слободен печат/Драган Митрески
Фото: Слободен печат/Драган Митрески
Фото: Слободен печат/Драган Митрески
Видео на денот