ФОТО+ВИДЕО: Тетово сѐ уште мириса на чад, на местото на трагедијата засилено полициско обезбедување

Местото на вчерашната трагедија се уште мириса на чад. Екипата на „Слободен печат“ на лице место забележува засилено полициско обезбедување. Екипите на противпожарната единица работат на расчистување на местото, а увидната екипа работи на увид на причините за предизвикување на пожарот.

Фото: Слободен печат/Драган Митрески

Советот на Општина Тетово прогласи тридневна жалост соопшти денеска на прес-конференција. градоначалничката на Тетово, Теута Арифи.  Тaa изрази сочуство до семејствата на починатите и апелираше до институциите да ја продолжат истрагата.

– Во секое време кога ќе добиеме информации, ќе ги споделиме. Да се заблагодарам на сите сограѓани и на сите наши пријатели и во регионот и пошироко, кои се јавија и изразија подготвеност да помогнат, рече Арифи.

Фото: Слободен печат/Драган Митрески
Фото: Слободен печат/Драган Митрески
Фото: Слободен печат/Драган Митрески

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот