ФОТО+ВИДЕО | Модната дизајнерка Ива Спасовска се вери: „Париз дефинитивно е најромантичното место“

Фото: Instagram/ Iva Spasovska

Модната дизајнерка Ива Спасовска, со својот избраник Бурак Биркан започнуваат ново поглавје од нивната љубовна приказна.

Имено, со видео објава на Инстаграм познатата модна дизајнерка откри дека саканиот ја запросил, на најромантичното место во Париз, под Ајфеловата кула.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

 „Париз дефинитивно е најромантичното место на светот“, напишала под објавата Спасовска.

На видеото може да се забележи дека и двајцата се облечени во бело, а дизајнерката како и секогаш изгледа одлично. Таа го покажува својот веренички прстен, додека уживаат и прославуваат со чаша шампањ.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Инаку, неодамна во интервју за „Слободен печат“, талентираната модна дизајнерка откри дека со својот партнер Бурак Биркан се запознале пред 2 години, преку пријател. Таа благодарение на него сега одлично го зборува и турскиот јазик.

 

 

Интервју со Ива Спасовска, модна дизајнерка: Врсничкиот булинг ме изгради во смела личност

 

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот