ФОТО+ВИДЕО | Лаура Паузини го кажа судбоносното „да“ по 18 години љубовна врска

Фото: Инстаграм/Лаура Паузини

Италијанските музичари Лаура Паузини и Паоло Карта се венчаа по 18 години љубовна врска. Како што пишуваат италијанските медиуми, свадбената церемонија се случила на 14 март во Рим, Италија.

Пејачката ја потврди убавата вест со објава на Инстаграм, каде што сподели романтична снимка од церемонијата на која присуствувале нивните најблиски роднини и пријатели.

„Си кажавме ‘да’. Сè што сакаме е пред нас“, напиша 48-годишната Паузини во описот на видеото.

Како потсетување, двојката почна да се состанува во 2005 година, а осум години подоцна ја добија ќерката Паола.

Во едно од нејзините интервјуа, пејачката раскажа дека нејзиниот партнер ја запросил во 2012 година, но дека тие решиле да почекаат со венчавката додека да порасне нивната ќерка.

Лаура Паузини е една од најголемите италијански музички ѕвезди, која снима песни на италијански, шпански, португалски и француски јазик.

Во текот на нејзината долгогодишна кариера, таа доби бројни награди за својата работа, меѓу кои и онаа за најдобар италијански изведувач.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот