ФОТО: Страотна несреќа на улица „Козле“, загина мотоциклист

Фото: Слободен печат

Трагична сообраќајна несреќа се случи вечерва на улицата „Козле“ во Скопје, а во неа, неофицијално, загина возач на скутер.

Полицијата врши увид на местото на несреќата, а голем дел од улицата е блокиран за сообраќај.

Фото: Слободен печат

Неофицијално, во сообраќајната несреќа учествувале мотоциклистот и два автомобила. Според сѐ уште непотврдени информации, жртвата е тинејџер, момче на возраст од 15-16 години.

Фото: Слободен печат

Засега нема повеќе детали од полицијата околу причините за несреќата и околностите во кои се случила.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот