Tag : Козле

Вести Скопје

Решен деценискиот проблем со водоснабдување на жителите на Црниче и Пржино

Слободен печат
ЈП Водовод и канализација – Скопје информира дека е решен децениски проблем со водоснабдувањето жителите на Црниче и Пржино. -Изградена е нова водоводна мрежа во...
Вести Скопје

Дел од Козле денеска ќе биде без вода

Слободен печат
Без вода денеска ќе бидат корисниците на дел од улица „Миле Поп Јорданов” во населба Козле, од 27 па нагорните броеви. Прекинатото водоснабдување, како што...
Вести Македонија Слајдер

Прв возрасен пациент примен во детската болница Козле

МИА Агенција
Болницата на Институтот за белодробни заболувања кај децата – Козле денеска го прими првиот возрасен пациент позитивен на вирусот КОВИД-19, а хоспитализирани се и две...
Вести Македонија

Од утре во функција 75 болнички легла за пациенти заболени од Ковид-19 во болницата во Козле

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека во тек се последните подготовки за ставање во функција на детската болница Козле за прием на Ковид-19 позитивни пациенти. На...
Вести Македонија

Прв случај на заболен до Ковид-19 во Крива Паланка, лицето се лекувало во Заводот за рехабилитација „Козле“

Слободен печат
Првиот официјално потврден пациент со Ковид -19, жител на Крива Паланка, е машко лице на возраст од 76 години, а дијагностициран е во текот на денешниот...
Вести Македонија Слајдер

Филипче: Заводот во Козле нема да работи, заразени се осум медицински лица и двајца пациенти

Слободен печат
Осум медицински лица и двајца пациенти од Институт за физикална медицина и рехабилитација во Скопје се позитивни на коронавирусот. Во Институтот се тестирани 46 вработени...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Апел од Детска клиника: Децата со температура од утре да се носат во болницата „Козле“

МИА Агенција
Клиниката за детски болести ги известува сите родители и матични лекари кои од утре ќе имаат итна потреба децата со температура да ги донесат во...
Хроника

Повреден моторџија во Козле

Вчера околу 16.3о часот на улицата „Козле“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „априлија“ управуван од М.Д. (40) и возило „БМВ“ управувано од...
Вести Македонија

Делови од Козле утре ќе останат без вода

Слободен Печат
Без вода утре од 09:00 часот ќе останат корисниците на улиците „Копачка” и „Стрезово”. Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е...
Вести Скопје

Дефект го остави пола Скопје без струја

Слободен печат
Дефект во системот на електродистрибутивната мрежа денеска ги остави граѓаните на Карпош, Козле и Тафталиџе без електрична енерегија. Од Регионалниот центар за управување со кризи...