ФОТО | НБА ѕвездата Џа Морант ја завршува кариерата на само 23 години?!

Фото: EPA-EFE/ETIENNE LAURENT

Контроверзниот кошаркар Џа Морант повторно е во центарот на вниманието и повторно, за жал, поради работи кои не се поврзани со настапите на паркетот.

Џа Морант е кошаркар со голем потенцијал и му се предвидува голема НБА кариера, меѓутоа досега самиот си прави проблеми со своето однесување. Во овој момент тој е суспендиран од страна на неговиот клуб, Мемфис поради недолично однесување и појавување со пиштол во јавноста.

Сега 23-годишниот кошаркар ја збуни јавноста со објавите на неговиот Инстаграм профил. Имено, тој објави неколку фотографии од најблиските и НБА микрофонот со порака „збогум“. Сепак, набрзо веројатно сфаќајќи дека испраќа пострашна порака ги избриша сите освен онаа со микрофонот од најсилната кошаркарска лига.

Засега не е јасно дали навистина најавува крај на кариерата или па станува збор за нешто друго. Морант зад себе и покрај сите проблеми одигра сезона во која имаше 26.1 поени и 8.1 асистенции по натпревар.

ВИДЕО | Скандал: НБА ѕвездата Џа Морант во ноќен клуб се појави со пиштол

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот