2 C
Скопје

ФОТО: Карлеуша ја прозва Маја Беровиќ поради сличната гардероба!

Поп-ѕвездата Јелена Карлеуша ја нарече својата колешка Маја Беровиќ нејзина копија од „Алиекспрес“, поради идентичната комбинација облека што ја носеа и двете.

Имено, Јелена ја објави пораката што ја доби на својот Инстаграм профил, споредувајќи го нејзиниот стајлинг и стајлингот на Маја. Станува збор за секси црн костум со качулка, што и двете пејачки ја носат на глава.

„Пекол. ЈК од Алиекспрес“, некој ѝ напиша на Јелена со фотографии во пораката, а таа го објави разговорот со емотикон кој плаче од смеа.

Јелена Карлеуша/Инстаграм

Карлеуша на 6 октомври го носеше споменатиот костум за време на снимањето на шоуто „Звездите на Гранд“, додека вчера, 6 ноември, Маја на својот профил на Инстаграм објави фотографија во истата комбинација, која ја носеше претходната вечер на настапот.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Македонскиот јутјубер Стефонатор низ солзи ја раскажа својата потресна приказна
Маја Беровиќ/Инстаграм

Инаку, Маја и Јелена не разговараат долго време, а порано беа многу блиски и често се гледаа, бидејќи беа први соседи во Дедиње.

Јелена Карлеуша/Инстаграм

 

Пресудете сами дали костумите на Јелена и Маја се идентични и погледнете ги нивните фотографии!

Маја Беровиќ/Инстаграм

Поврзани вести

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен печат

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Слободен печат

Заштедете време: Еве зошто кујната секогаш ви е полна со валкани садови

Слободен печат

ВИДЕО+ФОТО | Вистинската љубов е уште посилна во тешките времиња: Прекрасни фотографии од венчавката на двајца бездомници

Слободен печат

Остави Коментар