ФОТО | Каја Гербер за прв пат на црвен килим со своето момче: „Зетот“ е вистински убавец

каја гербер
Фото: Принтскрин / Instagram

Каја Гербер и нејзиното момче Џејкоб Елорди за прв пат официјално се појавија заедно на црвен килим.

Двојката се појави во спарено дизајнерско гламурозно издание, на гала отварањето на новиот Музеј на Филм на Академијата во Лос Анџелес во саботата.

20-годишната манекенка Гербер носеше светкав шампањ коктел фустан на „Celine“ од Хеди Слиман, додека 24-годишната ѕвездата од „Euphoria“ Елорди изгледаше елегантно во црн смокинг од „Celine Homme“ исто од Хеди Слиман.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaia Gerber Source. (@kaiasource)

Каја изгледаше среќно во полна насмевка додека уживаше во прегратката на нејзиното момче.

Гербер и Елорди излегуваат веќе најмалку една година, откако беа забележани заедно за прв пат во септември минатата година. Двојката подоцна ја објави врската на инстаграм за време на Ноќта на Вештерките, каде беа облечени во костуми како Елвис Присли и неговата поранешна сопруга Присила.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kaia (@kaiagerber)

Во јуни/јулското издание на „Vogue“ манекенката се отвори за врската во насловното интервју.

„Да се има можност да се биде со некој кому му веруваш, каде не сакате ништо еден од друг, да се има таква безбедна, стабилна врска, навистина ми ги отвори очите за можностите за љубов и какво е чувството да се љуби безусловно. Страст е да се допрат други луѓе или да се посакуваат, но љубов е навистина да се гледа некој“, изјави Каја за „Vogue“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @tkbfan83_germany

Видео на денот