ФОТО: И Фатиме Фетаи ќе навива за Македонија во Букурешт

Фатиме Фетаи, некогашната обвинителка на Специјалното јавно обвинителство, а сега дел од Вишото обвинителство, допатува утрово во Букурешт, каде што вечерва македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот дебитантски настап на Европското првенство против Австрија.

– Отсекогаш сум го сакала фудбалот. Однапред планирав да земам слободни денови од работното место за да можам да ги следам натпреварите против Австрија и Украина во Букурешт – изјави за „Слободен печат“ Фетаи.

фото: Слободен печат
Видео на денот