Tag : Фатиме Фетаи

Вести Македонија

Фетаи: Соопштението од Апелација е напаѓачко, а се знае дека нападот е најдобра одбрана

Слободен печат
На новинарско прашање обвинителката Фатиме Фетаи пред Основниот кривичен суд ја коментираше одлуката од Апелациониот суд за уникувањето на пресудата за „Титаник 2“, со која се...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Фетаи: Наместо да истражуваме, станавме магационери

Горан Наумовски
Наместо да работиме на истрагите кои претходно ги отворивме во СЈО ние станавме архивари и магационери, бидејќи овие предмети сега се чуваат во кутии во...
Хроника

Уште двајца обвинители од СЈО ќе продолжат да ги застапуваат предметите

МИА Агенција
Поранешните обвинители во СЈО Стевчо Донев и Елизабета Јосифовска и натаму ќе ги застапуваат предметите „Триста” и „Тотал”. Пред  Донев и Јосифовска, уште тројца поранешни...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Фетаи: Борбата за правда продолжува

Слободен печат
„Борбата за правда продолжува” кажа кусо обвинителката Фатиме Фетаи на влегување во Кривичниот суд каде претпладнево треба да се одржи ново рочиште за предметот Монструм,...
Вести Македонија

Ленче и Фатиме слават 8 Септември: Од вторник ќе зборуваме за СЈО

Слободен печат
Обвинителките од СЈО Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи присуствуваа на прославата за 8 Септември, денот на независноста на Македонија. Како што рекоа, добиле покана од...
Хроника

ПАДНА ОДЛУКА Ќе пукаат „бомбите” за масакрот кај Смилковско Езеро

На 18-ти овој месец, откако ќе бидат прочистени од некултурните и вулгарни зборови, во судница во Кривичен суд ќе бидат пуштени снимките што ги поседува...
Хроника

Фетаи: Кој се огрешил да си одговара (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Обвинителката од СЈО, Фатиме Фетаи пред денешното рочиште за случајот „Монструм“, рече дека не е битно кој ќе ги застапува предметите на СЈО, туку е...
Хроника

Заев ќе сведочи за „Монструм“

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев ќе биде повикан да сведочи за случајот „Монструм“, односно за петкратното убиство што се случи кај Смиљковското Езеро, најавила обвинителката Фатиме Фетаи...
Ви Препорачуваме Колумни

Фатиме Фалконе во филмот „МИДНАЈТ ЛОПО‘ѓ

Агим Јонуз
Ј*бо те народ на кого му е по важно дали наместо Катица Јанева ќе застане Петко или Асан на чело на СЈО, отколку дали јазолот...
Вести Македонија

Фатиме Фетаи: Секој кој се огрешил пред законот мора да одговара, никој не е недопирлив

Слободен печат
Секој кој се огрешил пред законот мора да одговара, никој не е недопирлив, рече предмалку специјалната јавна обвинителка, Фатиме Фетаи, во изјава за медиумите пред...