ФОТО: 16-годишната ќерка на Џулија Робертс го привлече вниманието на црвениот тепих во Кан

хејзел дени модер
Фото: Profimedia

Навистина е ретка можност децата на Џулија Робертс и Дени Модер да бидат во центарот на вниманието.

Имено, пред неколку дена ќерката на Џулија и Дени, 16-годишната Хејзел го оствари своето деби појавувајќи се со својот тато на црвениот тепих.

Имено, на славниот филмски фестивал во Кан, сопругот на Робертс и нивната ќерка Хазел Модер, прошетаа на црвениот тепих за прикажување на трилерот на Шон Пен насловен „Flag Day“.

16-годишната Хејзел за оваа пригода носеше кремаст фустан од чипка со широк крој и црни чевли во знакот на модата од 90-тите години. Тинејџерката не носеше шминка и имаше едноставна фризура.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Just Jared (@justjared)

 

Џулија и Дени ја добија Хазел и нејзиниот брат близнак Финус уште во ноември 2004 година. Актерката го роди нивниот помлад син Хенри три години подоцна.

 

Видео на денот