ФЕЈСБУК-ГРУПА ОД 600 илјади членови организира страшна акција - Слободен печат

ФЕЈСБУК-ГРУПА ОД 600 илјади членови организира страшна акција

Aкција организирана во детали, со 600.000 лица спремни да се мобилизираат со единствена цел – да влезат во „Областа 51“, мистериозната американска воена база, која според многу гласини ги крие трагите на преминот на вонземјаните на Земјата, пренесува Инсајдери.

Групата на Фејсбук, креирана од Џексон Барнс, Австралиец, ги привлече ентузијастите по вонземјаните, а средбата е закажана за 20 септември, пред воената база во пустината Невада.

На фејсбук-групата „Storm Area 51“, се даваат точни инструкции за тоа како да се реализира проектот во пракса.

– Сите со трчање кон влезот. Не можат да нè спречат сите – инсистираат организаторите.

По првичниот успех на групата, нејзиниот креатор, сепак, почна да се повлекува.

– Добар ден до владата на САД – напишал Барнс – ова е шега и немам намера да го спроведам планот. Само мислев дека тоа ќе биде забавно и би добил многу лајкови. Јас не сум одговорен доколку луѓето потоа се решат да се упатат кон Областа 51.

Сепак се чини дека е голема бројката на оние кои немаат намера да се повлечат. Потписите во групата на Фејсбук продолжуваат.

Од корисниците има и поединци кои објавуваат фотографии од вежбите во очекување на нападот и други кои подготвуваат маици и униформи за големиот ден. Се чини дека треската ги зафати сите.

Областа 51, со максималните нивоа на безбедност, со години разгоруваше многу конспиративни теории. Особено по инцидентот во Розвел во 1947 година, некои луѓе инсистираа на тоа дека имало судир меѓу вселенски летала и дека и ден денеска во таа област се наоѓаат телата на вонземјанскиот екипаж.

Прочитај повеќе

Демонстрации во Јордан против увозот на гас од Израел (ВИДЕО)

Слободен Печат

Уапсени две лица што се обиделе да продадат 12 милијарди лозинки

Слободен печат

Тактиката на Макрон за „исцрпување“ на демонстрантите дава резултати?

Слободен печат

Се појави нов мистериозен вирус – американските власти ги прегледуваат патниците од Кина на аеродромите

Слободен Печат

Секојдневните потреби го натерале прачовекот добро да го запознае морското дно

Слободен печат

Харадинај оди во Хаг

Слободен Печат

Остави Коментар

three − two =

Прочитај повеќе

Курти сѐ уште е оптимист дека ќе има договор за формирање влада на Косово

Слободен печат

Бразил: Сменет министерот кој во говор го цитираше Јозеф Гебелс

Слободен печат

Поголема група мигранти од Средна Америка се движат кон САД

Слободен Печат

Ирански генерал доби санкции од САД

Слободен Печат

Ликвидација во Белград: Застрелан маж додека со сопругата го чекал детето пред училиште

Слободен печат

Словенија повлече шест и пол тони унгарско мисиркино месо поради птичји грип

Слободен Печат