Ексклузивни фотографии од „Златна бубамара“ – Погледнете како е вечерва во „А1 Арената“ (ФОТО)

Во тек се настапите на изведувачите, како и доделувањето награди за најуспешните.

Во моментов во нашата најголема спортска сала „А1 Арена“ се одржува 23. по ред издание на Златна бубамара на популарноста под слоганот „Нема правда, има Бубамара“.

И оваа година организаторот Ранко Рангеловиќ се погрижи на присутните во салата да им приреди ноќ за паметење.

Се разбира, водител и на ова издание е познатиот актер Сашко Коцев.

Во тек се настапите на изведувачите, како и доделувањето награди за најуспешните.

Помеѓу публиката може да се забележат доста познати личности од светот на шоубизнисот, спортот, политиката, бизнис-фелата и многу други…

Погледнете дел од атмосферата.

Фото: Слободен печат/Драган Митрески
Фото: Слободен печат/Драган Митрески
Фото: Слободен печат/Драган Митрески

Фото: Слободен печат/Драган Митрески
Прочитајте и...  Силвестер Сталоне во карантин обожава да се занимава со сликарство: Погледнете го неговиот портрет од Роки! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Само девет милијардери во светот успеаја да го сочуваат своето богатсво, сите се од иста држава

Проф. Ѓуровска: Доминира профитниот егоизам кај работодавачите

Слободен печат

Писателката на „Хари Потер“ открива техники за полесно дишење со кои тврди дека ја победила короната (ВИДЕО)

Слободен печат

Спасовски: Поминавме многу премрежја во минативе 27 години, да останеме обединети

Горан Наумовски

Димитров: Последниот процес од затворање на македонското прашање ќе бидат билатералните односи и развивање на пријателството со Бугарија

Бојана Нојиќ

Андреа Бочели за Велигден ќе пее во Миланската катедрала: Тоа ќе биде молитва за Милано и за цел свет!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Отворено писмо од средношколец до министерот Адеми: Барем еден ден ставете се на наше место и погледнете со какво он лајн лудило се соочуваме

Слободен печат

Џонсон е во стабилна состојба

Слободен печат

Черепналкова – Трајкоска: „Заедно дома“ поттикнува креативно и квалитетно поминато време со децата во услови на пандемија

Слободен печат

На Северина ѝ годи готвењето на свекрвата: Се здебелив 7 кила! (ВИДЕО)

Слободен печат

Андоновиќ: Вината за лошата проценка околу коронавирусот Трамп ја префрла кон СЗО и Кина

Слободен печат

Коронавирусот не ги уништува само белите дробови, и друг орган е на удар!

Слободен печат